Bioder'in size özel cilt bakım programını keşfedin..

YAŞLANMA KARŞITI

YEŞİL ÇAY


İnsan cildinin UV güneş ışınlarına kronik olarak maruz kalması fotoyaşlanma sonucunu doğurur. Yeşilçaydan gelen polifenollerin, UV radyosyonundan kaynaklanan cilt yan etkilerini önlediği çalışmalarla kanıtlanmıştır. Cildin yaşlanması

İnsan cildinin UV güneş ışınlarına kronik olarak maruz kalması fotoyaşlanma sonucunu doğurur. Yeşilçaydan gelen polifenollerin, UV radyosyonundan kaynaklanan cilt yan etkilerini önlediği çalışmalarla kanıtlanmıştır. Cildin yaşlanmasını geciktiren yeşil çay polifenollerinin kemo önleyici etkileri bulunmaktadır. 

AT KESTANESİ


 At Kestanesi (Horse Chestnut): Anti-enflamatuvardır. Güçlü antioksidan etkisine bağlı olarak yaşlanmayı geciktirici etki gösterir. Flavonoidleri ile antioksidatif etki gösterir. Serbest radikallerin neden olduğu hücre h

 At Kestanesi (Horse Chestnut): Anti-enflamatuvardır. Güçlü antioksidan etkisine bağlı olarak yaşlanmayı geciktirici etki gösterir. Flavonoidleri ile antioksidatif etki gösterir. Serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarını giderir. İçeriğindeki Triterpenik saponinler (Essin) ile damar koruyucu, ödem giderici, büzücüdür. Cildi canlandırır, korur. Alt deride kan dolaşımını ve deri altı hücre metabolizmasını düzenleyerek deriyi yumuşatır ve buruşuklukları önler.

 

GELİNCİK


Gelinciğin kırmızı renkli yapraklarından elde edilen farklı ekstrelerinde antioksidan etki görülmektedir. Antiseptik ve antibakteriyel etkileri vardır. İçeriğindeki kırmızı renk pigmentleri ile yaşlanma etkilerini azaltır.

Gelinciğin kırmızı renkli yapraklarından elde edilen farklı ekstrelerinde antioksidan etki görülmektedir. Antiseptik ve antibakteriyel etkileri vardır. İçeriğindeki kırmızı renk pigmentleri ile yaşlanma etkilerini azaltır.

RESVERATROL


Resveratrol hucre yaşam suresini uzatan ilk molekuldur. Üzüm kabuğunda bulunan resveratrolün güçlü antioksidan özelliği; E vitamininden 50 kat, C vitamininden ise 30 kat daha fazladır. Anti-aging etkilidir; yaşlanmayı ya

Resveratrol hucre yaşam suresini uzatan ilk molekuldur. Üzüm kabuğunda bulunan resveratrolün güçlü antioksidan özelliği; E vitamininden 50 kat, C vitamininden ise 30 kat daha fazladır. Anti-aging etkilidir; yaşlanmayı yavaşlatıcı hatta yaşam süresini uzatıcı etkisi olduğu düşünülmektedir. Bu etkiyi, insülin sensitivitesini arttırması, sirtuin geninin (SIRT) enzimatik aktivitesini arttırıcı etkisi, ayrıca mitokondri sayısını arttırıcı etkisi ve antioksidan etkisi ile gerçekleştirmektedir. İnflamasyon karşıtı etkisi ile doku hasarı ve hücresel proliferasyonu baskılar. Cild yapısını korur.

Biota Labaratuvarları © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.